محصولات
 محصولات

گروه فنی مهندسی الکترونت ارائه دهنده قطعات و تجهیزات انواع سافت استارتر، اینورتر، الکتروموتور، اتوماسیون صنعتی، HMI ،PLC، انواع تجهیزات دندانپزشکی به صورت نو و استوک بدون واسطه و با قیمت مناسب می باشد.

برق صنعتی چیست؟

معنا و مفهوم برق صنعتی بسیار گسترده و وسیع می باشد. برق صنعتی عموما مباحث و مفاهیم بنیادی نظیر قدرت، مقاومت، ولتاژ، نقشه ها و نمادهای برقی را در بر می گیرد. همچنین، برق صنعتی از حوزه های پرطرفدار، پرکاربرد و بسیار مهم حوزه برق به شمار می رود. این حوزه از برق از وضعیت کاری رو به رشد و مناسبی برخوردار است. اصلی ترین حیطه فعالیت برق صنعتی به صنعت و تابلوهای برق مربوط می شود. با این وجود، تخصص برق صنعتی در حوزه برق ساختمان و تاسیسات نیز بسیار کاربرد دارد.

تجهیزات برق صنعتی چیست؟

۱- کنتاکتور

کنتاکتور از تجهیزات کاربردی برای قطع و وصل کردن جریان الکتریکی، اعم از تک فاز و سه فاز به شمار می رود. محفظه، بوبین و تیغه، سه بخش اصلی این قطعه را شامل می شوند. همچنین، رله حرارتی و تیغه کمکی را می توان از بخش های فرعی کنتاکتور قلمداد نمود.

۲- رله بی متال

رله بی متال از دیگر تجهیزات برق صنعتی بوده که غالبا برای محافظت از موتور الکتریکی در برابر جریان اضافه بار مورد استفاده قرار می گیرد. رله بیمتال از اتصال دو فلز غیر همجنس به یکدیگر ساخته می شود.

۳- کلید مینیاتوری

قطع و وصل کردن و محدود کردن جریان الکتریکی، از وظایف مهم کلید مینیاتوری یا فیوز محسوب می شود. کلیدهای مینیاتوری در ردیف تجهیزات پرکاربرد برق صنعتی قرار می گیرند. مکانیزم عملکرد فیوزهای مینیاتوری به دو شکل حفاظت در برابر اضافه بار (بی متالی) و حفاظت از اتصال کوتاه (مغناطیسی) صورت می پذیرد.

۴- کلید اتوماتیک

کلید اتوماتیک در برابر اتصال کوتاه و جریان اضافه بار از وسایل برقی، مدارهای روشنایی، تجهیزات صنعتی و سیم و کابل های مدار حفاظت به عمل می آورد.

۵- کلید حرارتی

کلیدهای حرارتی از دیگر تجهیزات محافظت کننده در برق صنعتی بوده که از کارکرد و امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند. این کلیدها ضمن قطع جریان حرارتی، امکان قطع کردن جریان مغناطیسی را نیز دارند.

۶- شاسی

برای ارسال فرمان قطع و وصل به کنتاکتور و رله ها، از شاسی استفاده می گردد. شاسی ها بر مبنای نوع فرمان دادن، شکل ظاهری، رنگ و قطر در انواع مختلفی موجود می باشند.

۷- ترمینال ریلی

اتصال تجهیزات مربوط به برق صنعتی به یکدیگر، از طریق ترمینال ریلی انجام می شود. ترمینال ریلی دو یا چند طبقه، فشاری و ترمینال ریلی معمولی، از انواع مختلف این تجهیز به شمار می روند.

پرکاربردترین ابزارها در برق صنعتی چیست؟

۱- PLC

PLC (Programmable Logic Controller) یا کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی، از ارکان اصلی کار در حیطه برق صنعتی به شمار می آید. کنترل و مدیریت فرآیندهای تولیدی واحدها و کارخانجات صنعتی مانند خطوط مونتاژ از طریق این کامپیوتر دیجیتالی صورت می گیرد. ضریب ایمنی و اطمینان بالا، دقت و شتاب کارکرد بالا، قابلیت انتقال داده ها به سیستم های صنعتی و انعطاف پذیری بالا، از مهم ترین مزایای پی ال سی در حوزه صنعت تلقی می گردد.

۲- سیم و کابل

از دیگر ابزارهای پرکاربرد در حیطه برق صنعتی می توان به سیم ها و کابل های برق، اشاره نمود. بهره مندی از قدرت تحمل شدت جریان الکتریکی بالا و دوام و مقاومت مطلوب، از مهم ترین ویژگی های سیم و کابل برق صنعتی به حساب می آیند. همچنین، کابل برق فشار ضعیف، کابل برق دارای فشار متوسط و کابل فشار قوی، از انواع کابل های برق صنعتی محسوب می شوند. ضمنا، ساخت سیم برق توسط یک هادی الکتریکی منفرد صورت می گیرد. کابل های برق از سیم های مختلف در داخل یک غلاف تشکیل شده است.

۳- تابلو برق صنعتی

به منظور نگهداری از اتوماسیون برق صنعتی و تجهیزات الکتریکی یک مدار، تابلو برق صنعتی مورد استفاده واقع می شود. محفظه بسته ای که تجهیزات الکتریکی و دستگاه های مربوط به برق صنعتی در آن قرار گرفته است، با عنوان تابلو برق شناخته می شود. این تجهیز از قسمت های مختلفی مانند بخش کنترل فرمان، بخش توزیع، بخش بانک خازن و بخش اصلی تشکیل گردیده است.

در این مطلب به بررسی جامع برق صنعتی، ابزارهای مورد نیاز آن همچنین مهم ترین تجهیزات برق صنعتی پرداختیم جهت سفارش و خرید انواع قطعات و تجهیزات برق صنعتی و اتوماسیون صنعتی، گروه فنی مهندسی الکترونت پاسخ گو شما عزیزان خواهد بود میتوانید از بخش نظرات و یا تماس با شماره 09226806200 با ما در ارتباط باشید.

نمایش بیشتر...

دسته بندی محصولات
 سافت استارتر

سافت استارتر

یکی از روش های کنترل جریان راه اندازی الکتروموتورها استفاده از سافت استارتر یا راه انداز نرم می باشد که قصد داریم در این قسمت از الکترونت به آن بپردازیم جهت مشاوره می توانید با ما تماس بگیرید.

سافت استارتر

 اینورتر

اینورتر

اصطلاح اینورتر (Inverter) به‌طور کلی معادل است با دستگاهی که بتوان به‌کمک آن جریان مستقیم برق DC را به جریان متناوب AC تبدیل کرد. با ثبت سفارش در گروه فنی مهندسی الکترونت میتوانید انواع اینورتر نو و استوک با بهترین قیمت بخرید.

اینورتر

 الکتروموتور

الکتروموتور

الکتروموتورهای دست دوم یا استوک، عمدتا از مدل های با کیفیت وارداتی می‌باشند مجموعه الکترونت در زمینه فروش الکتروموتور های نو و استوک و همچنین تعمیرات انواع الکتروموتور فعالیت دارد. جهت دریافت خدمات فقط کافیست تماس بگیرید.

الکتروموتور

 HMI

HMI

 HMI (اچ ام آی) براي مانيتور كردن و مشاهده و تنظیم پارامترهاي دستگاه هاي صنعتي مثل PLC و اينورتر و.... استفاده میشود. HMIدر واقع يك مانيتور LCD است كه مي توان آن را برنامه ريزي نمود. لطفا جهت خرید و تعمیر محصول

 با الکترونت در تماس باشید.

HMI

 PLC

PLC

PLC در لاتین مخفف Programmable Logic Controller است که به معنی کنترل کننده منطقی قابل برنامه‌ریزی است. یعنی یک قطعه کنترل کننده که برنامه پذیر است و می‌توان برنامه‌های مختلف و متنوع کنترلی را بر روی آن نوشت.

PLC

 ابزار دقیق

ابزار دقیق

ابزار دقیق ادواتی هستند که بر حسب نوع کمیت مورد نیاز واحد تحت کنترل ، اعم از فشار ، دما ، دبی ، سطح و … با توجه به شرایط و استانداردهای تعین شده ، انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرند. 

ابزار دقیق

مقالات محصولات

الکترونت تامین کننده قطعات و اتوماسیون صنعتی در کشور

نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را با ما مطرح کنید
×
الکترونت

جهت درخواست مشاوره فرم زیر را تکمیل کنید :

چطور میتوانم کمکتون کنم ؟