`
سیستم های اعلام حریق
 سیستم های اعلام حریق

مجموعه الکترونت با بهره گیری از 15 سال سابقه اجرایی در صنعت برق و اجرای سیستم های اعلام حریق، آماده همکاری با ادارات، کارخانه ها و مجموعه های مختلف جهت طراحی و اجرای سیستم های اعلام حریق مختلف می باشد.

به طور کلی سیستم های اعلام حریق به دو دسته اصلی سیستم آدرس پذیر و سیستم متعارف تقسیم بندی می شود:

سیستم آدرس پذیر Addressable Alarm System

هنگامی که صحبت از یک سیستم آدرس پذیر می باشد مفهوم آرایه ای از آدرس های اختصاصی را باید در نظر گرفت. هر مکان مجهز به سیستم، دارای یک آدرس منحصر به فرد و قابل دستیابی است (آدرس مشخص برای سیستم) و مثلا می توانید برای هر کدام از اتاق های یک هتل و یا هر واحد در یک ساختمان، یک آدرس تعریف کنید. برای پیاده سازی این سیستم نیاز به یک بستر شبکه است. 

سیستم متعارف Conventional Alarm System

اعلام حریق متعارف یا کانونشنال نوع قدیمی‌ تری از این سیستم ها به شمار می رود و با وجود تغییراتی که در ساختار آن انجام گرفته است، همچنان یک مجموعه محبوب برای کاربران می باشد. در این مجموعه چندین حسگر یا آشکارساز در نقاط مختلف منطقه (یا طبقه) نصب می شود. همگی این حسگر ها در یک مدارِ به هم پیوسته به کنترل پنل متصل می شوند، پس می توان هر مدار را نماینده یک منطقه دانست.

 

در شکل زیر تقسیم بندی اجرای یک سیستم اعلام حریق با جزییات قابل مشاهده است، جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره با ما در تماس باشید.


نمایش بیشتر...

سایر
نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را با ما مطرح کنید
×
الکترونت

جهت درخواست مشاوره فرم زیر را تکمیل کنید :

چطور میتوانم کمکتون کنم ؟