`
تجهیزات آزمایشگاهی
 تجهیزات آزمایشگاهی
گروه فنی مهندسی الکترونت مشاور و عرضه کننده انواع تجهیزات آزمایشگاهی اعم از کلیه دستگاه ها و ابزار هایی است که در مراکز درمانی و انواع آزمایشگاه های صنعتی، غذایی، طبی، تحقیقاتی، صنعتی و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.

تجهیزات آزمایشگاهی از جمله لوازم و ابزاری است که شناخت و آشنایی با آن ها برای هر شخصی که با آزمایش و آزمایشگاه در ارتباط است، لازم و ضروری است. بدون شک برای هر کسی که با آزمایش و آزمایشگاه سر و کار دارد، شناخت این تجهیزات از اولویت های مهم به شمار میرود. در این مطلب  از الکترونت سعی داریم تجهیزات آزمایشگاهی را به طور کامل و جامع بررسی کنیم.

منظور از تجهیزات آزمایشگاهی چیست ؟

تجهیزات آزمایشگاهی به مجموعه‌ای از ابزار و لوازم مورد استفاده در آزمایشگاه‌ها اطلاق می گردد. محققین و دانشمندان به واسطه ی تجهیزات آزمایشگاهی قادر به انجام پژوهش های تحقیقاتی خود می باشند. البته تجهیزات موجود در هر آزمایشگاه با توجه به نوع کاربرد آن ممکن است با تجهیزات سایر آزمایشگاه‌ها متفاوت باشد.

دانشجویان رشته های علوم پایه، محققین و دانشمندان آزمایشگاه برای ایجاد تعامل با داده های جمع آوری شده خود نیاز به مجموعه کاملی از ابزار و تجهیزات آزمایشگاهی دارند. بنابراین مجهز کردن آزمایشگاه‌ ها به تجهیزات آزمایشگاهی با کیفیت و مطابق با استانداردهای معتبر دنیا از اهمیت خاصی برخوردار است. زیرا با ارائه ی محصولات و خدمات با کیفیت و ایمنی پژوهشگران و محققین ارتباط مستقیم دارد.

 

تجهیزات آزمایشگاهی در ایران طبق قوانین و استانداردهای معتبر دنیا تولید می‌شوند. به طوری که کیفیت محصولات، متخصصین ، دسترسی به تکنولوژی‌های روز دنیا و پایین بودن قیمت تمام شده محصولات نسبت به کشورهای اروپایی از جمله ویژگی های مهم این محصولات است. امروزه تجهیزات آزمایشگاهی تولید شده در ایران با نمونه های خارجی آن قابل رقابت هستند.

 

 انواع تجهیزات آزمایشگاهی

در یک تقسیم بندی کلی، میتوان تجهیزات آزمایشگاهی را در 5 گروه اصلی طبقه بندی کرد.

  • سکوبندی آزمایشگاهی
  • هود آزمایشگاهی
  • دستگاه آزمایشگاهی
  • وسایل آزمایشگاهی
  • دوش و چشم شوی ازمایشگاهی

البته ممکن است تجهیزات تخصصی وجود داشته باشد که شامل این طبقه بندی نشوند.

کاربرد تجهیزات آزمایشگاهی

هرکدام از وسایلی که در آزمایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، کاربرد خاصی دارند. تعدادی از تجهیزات آزمایشگاهی هستند که وجود آن‌ها در هر آزمایشگاهی، ضروری است. برخی از آن‌ها،‌ وسایلی ساده و برخی نیز پیشرفته هستند.

در این مطلب از سایت گروه فنی مهندسی الکترونت به معرفی تجهیزات آزمایشگاهی پرداختیم. شما عزیزان میتوانید جهت خریداری و مشاوره هر کدام از انواع تجهیزات آزمایشگاهی با کارشناسان الکترونت و یا فرم ثبت سفارش در ارتباط باشید.

نمایش بیشتر...

سایر
نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را با ما مطرح کنید
×
الکترونت

جهت درخواست مشاوره فرم زیر را تکمیل کنید :

چطور میتوانم کمکتون کنم ؟