چه سوالی دارید ؟

به سوالات شما پاسخ خواهیم داد

اینورتر آیمستر A1 در مدل سه فاز و در رنج توانی ۵.۵ کیلووات تا ۱۳۲ کیلووات تولید و قابل ارائه به مشتریان عزیز می‌ باشد

اینورتر iMaster A1 یک محصول فوق العاده و ویژه می ‌باشد که سخت افزار و نرم افزاری خیلی قوی دارد و از قطعات با کیفیت و به روز دنیا در ساخت و تولید آن استفاده شده است. اینورتر آیمستر A1 فوق سنگین کار بوده و دارای مد کنترلی وکتور کنترل و V/F می ‌باشد. اینورتر iMaster A1 دارای کیپد جدا شونده و گرافیکی می ‌باشد. تا توان ۲۲ کیلووات دارای واحد ترمز داخلی می‌ باشد.

اینورتر آیمستر A1 دارای تمامی مشخصات و ویژگی های لازم جهت استفاده در یک کاربرد صنعتی بوده و به راحتی میتوان در پروژه های همچون تاور کرین ، جرثقیل ، میکسر ، اکسترودر ، صنایع نساجی ، ماشین آلات کشش مفتول ، بالمیل ، سنگ شکن و تمامی کاربردهای سنگین و خشن از این محصول با کیفیت و پر قدرت استفاده کرد.

قیمت اینورترهای آیمستر A1 نسبت به برندهای بی کیفیت و متفرقه بالاتر می‌باشد اما نسبت به محصولات با کیفیت و معتبر بازار قیمت کاملا رقابتی دارد. به دلیل کیفیت عالی و قیمت رقابتی این محصول توانسته این فروش فوق العاده ای روی این اینورتر با کیفیت و حرفه ای داشته باشیم.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر نسبت به مشخصات اینورتر های iMaster A1 به بخش بیشتر بخوانید در پایین همین صفحه مراجعه کنید و چنانچه نیاز به راهنمایی بیشتر و مشاوره دقیق داشتید با ما تماس بگیرید یا از طریق آیکون واتس اپ در پایین صفحه ، درخواست خود را مطرح کنید.

سافت استارتر دارای سیم بندی قدرت و فرمان و سه ورودی و سه خروجی جهت اتصال به الکتروموتور است. در بعضی از سافت استارترها مانند سافت استارترهای اشنایدر سری ATS22 تنها دو مسیر قدرت، تریستور دارند و پس از طی زمانی بای پس می شوند و تا استارت مجدد قطع می مانند. اما مسیر قدرت فاقد تریستور وصل و برق دار است. به همین دلیل نیاز است قبل از سافت استارتر به منظور قطع مسیر برق به الکتروموتور، کنتاکتور قرار داده شود. در بعضی سافت استارترها مانند سافت استارترهای اشنایدر سری ATS48 هر سه مسیر قدرت دارای تریستور هستند.
لازم به ذکر است کنتاکتوری که موازی با سافت استاتر در مدار قرار می گیرد به منظور بای پس خارجی کنتاکتورهایی نظیر کنتاکتورهای اشنایدر سری ATS48 است که تیغه های مخصوص بای پس داخلی در مدار داخلی آن ها تعبیه نشده است.

ساختار داخلی ATS48 به گونه ای است که می تواند بعد از راه اندازی موتور، در مدار باقی بماند و جریانات گذرنده از خود را تحمل نماید. بنابراین نیاز به بای پاس شدن ندارد. اما ATS22 چنین ساختار قدرتمندی در تجهیزات داخلی خود نداشته و نیاز هست تا بعد از راه اندازی موتور، از مدار خارج شود تا آسیبی به سیستم داخلی سافت استارتر وارد نشود.

×
الکترونت

جهت درخواست مشاوره فرم زیر را تکمیل کنید :

چطور میتوانم کمکتون کنم ؟

الکترونت