شرکت توسعه کاربرد پرتوها - ۱۴۰۳/۰۲/۰۸

شرکت توسعه کاربرد پرتوها

سامانه پرتودهی چند منظوره IR-136 گامای تهران، اولین مرکز پرتودهی کشور است که در زمینه استریلیزاسیون تجهیزات پزشکی و پرتودهی مواد غذایی، فعالیت می‌کند. سامانه پرتودهی تهران، در سال 1364، توسط شرکت MDS Nordion  کانادا و با همکاری برنامه پیشرفت و توسعه ملل متحد، در زمینی به مساحت 3000 متر مربع، برای پاسخگویی به نیازها و تقاضاهای حوزه سلامت و بهداشت جامعه، در زمینه استریل تجهیزات پزشکی، جلوگیری از تلفات مواد غذایی و افزایش ماندگاری آن‌ها، در سازمان انرژی اتمی ایران،  ساخت و راه‌اندازی شد.
این سامانه، به عنوان قلب صنعت پرتودهی کشور، با بالاترین ظرفیت منبع چشمه پرتودهی، می‌تواند سالانه حدود 45,000 متر مکعب (معادل 300،000 کارتن استاندارد سامانه)، انواع تجهیزات یکبار مصرف پزشکی، بهداشتی و بیمارستانی به منظور سترون‌سازی و استریلیزاسیون، و انواع مواد غذایی، ادویه‌جات، سبزیجات، گیاه‌داروها و محصولات کشاورزی و دامی را به منظور کاهش آلودگی میکروبی و افزایش مدت زمان انبارمانی، با استفاده از تشعشعات کبالت-60، پرتودهی نماید.
سامانه پرتودهی گامای تهران، علاوه بر ثبت در سایت رسمی سامانه‌های پرتودهی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (DIIF)، برای انجام عملیات پرتودهی از استانداردهای بین‌المللی ISO 11137 و 13485ISO ، بهره می‌گیرد. سیستم اعلام حریق این شرکت توسط گروه فنی مهندسی الکترونت انجام شده است و دارای گواهی حسن انجام کار می باشد.
سامانه‌ تهران به عنوان یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های ارتقای سطح بهداشت و سلامت، تمام روزهای هفته به صورت شبانه‌روزی، خدمات لازم را در زمینه تأمین امنیت غذایی و درمان جامعه، ارائه می‌نماید.
روش سترون‌سازی با پرتو گاما، در حال تبدیل شدن به پرکاربردترین و قابل اعتمادترین روش در میان روش‌های دیگر در مقایسه با سایر روش‌های جایگزین است.
سامانه‌های پرتودهی با بهره‌گیری از جدیدترین استانداردهای بین‌المللی دنیا، نسل جدیدی از تکنولوژی هستند که جای سردخانه‌ها، مواد شیمیایی، نگهدارنده‌ها و سموم کشاورزی را گرفته‌اند.

×
الکترونت

جهت درخواست مشاوره فرم زیر را تکمیل کنید :

چطور میتوانم کمکتون کنم ؟

الکترونت