`
الکتروموتور سه فاز

الکتروموتور سه فاز

الکتروموتور سه فاز توان بالاتری ایجاد می کند و جزء الکتروموتور های القایی به شمار می روند که در صنعت کاربردهای بسیار زیادی دارند. جهت خرید و تعمیر الکتروموتور های سه فاز با الکترونت تماس بگیرید.

بیشتر الکترو موتور سه فاز از نوع قفسه سنجابی هستند و با توان های از 1/3 اسب تا چند صد اسب بخار تولید می شوند. قیمت مناسب ، کاربرد آسان ، هزینه بهره وری مناسب و طراحی مستحکم از مزایای ویژه برای الکترو موتور سه فاز به شمار می رود.

بیشتر الکتروموتور سه فاز از نوع قفسه سنجابی هستند و با توان های از 1/3 اسب تا چند صد اسب بخار تولید می شوند. قیمت مناسب ، کاربرد آسان، هزینه بهره وری مناسب و طراحی مستحکم از مزایای ویژه برای الکترو موتور سه فاز به شمار می رود.

اجزای دینام سه فاز در تصویر زیر نمایش داده شده است. در موتورهای القایی ( الکتروموتور سه فاز ) ، استاتور که مجموعه ای از ورق های فولادی است، از چهار قسمت یاتاقان های سر و ته، سیم پیچ ها، هسته مغناطیسی و بدنه استاتور تشکیل شده است.

کاربرد الکتروموتور سه فاز چیست؟

 کاربرد این الکتروموتور ( دینام سه فاز )، در استفاده ترکشن نظیر لوکوموتیوها (در آن به موتور ترکشن آسنکرون معروف است)، روز به روز در حال افزایش است.

طرز کار الکترو موتور سه فاز چیست؟

الکتروموتور سه فاز بیشتر با نام دینام القایی شناخته می شود. عموما در این نوع الکتروموتور چرخش محور دینام دارای سرعتی کمتر از فرکانس منبع تغذیه اعمال شده بر الکتروموتور است. زیرا این شرایط باعث می شود محور این الکتروموتور در نتیجه این اتفاق به حرکت دربیارد. اگر زنجیره فوق رعایت نشود، میدان های متعادل کننده ای که در روتور تولید می شوند، وجود نخواهند داشت. بین فازهای منبع تغذیه اختلافاتی وجود دارد که موتور سه فاز القایی از این اختلاف جهت ایجاد یک میدان الکترومغناطیسی دوار در درون خود، استفاده می کنند.


موتور سه فاز گستره وسیعی از صنعت را پوشش داده است. از جمله :

  • صنایع غذایی
  • صنایع دارویی
  • صنعت خودرو سازی
  • صنایع فولاد
  • کشاورزی
  • صنعت معدن
  • الکتروموتور صنایع دریایی
  • صنایع نفت، گاز و پتروشیمیدسته بندی سه فاز
 ABB motors

ABB motors

ABB motors

 Siemens motors

Siemens motors

Siemens motors


سایر
نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را با ما مطرح کنید
×
الکترونت

جهت درخواست مشاوره فرم زیر را تکمیل کنید :

چطور میتوانم کمکتون کنم ؟